FAQ

FAQ Tepovanie

Je profesionálne tepovanie kobercov drahé?

Profesionálne tepovanie kobercov je iba zlomok z ceny výmeny koberca za nový. Viac informácií o cenách nájdete tu.

Ako dlho potrvá vytepovať koberec, sedačku alebo auto?

Čas potrebný na tepovanie závisí od rozmerov celého čisteného priestoru, taktiež od množstva znečistenia, členitosti tepovaného povrchu a typu povrchu (napr. čím dlhší vlas na koberci, tým si čistenie vyžaduje dlhší čas). Za štandardných podmienok sa pohybuje plošný výkon stroja približne od 30-45m2/hod. Pri sedačke, o štandardných rozmeroch, je čas potrebný na vytepovanie jedného miesta približne 10min. Čo sa týka kompletného vytepovania auta je to cca 60min.

Ako tepovanie ovplyvní moje súkromie?

Budeme sa snažiť si dohodnúť taký termín, ktorý vyhovuje vám a celý proces sa pokúsime čo možno najviac prispôsobiť vaším potrebám.

Môžem použiť domáce čistiace prostriedky na vyčistenie škvŕn na koberci alebo čalúnení?

Neodporúčame čistiť koberce pomocou domácich čistiacich prostriedkov. Je dôležité použiť prípravok na to určený, ktorý zabezpečí dokonalé rozpustenie nečistôt, nezanechá škvrny a v kombinácii s tepovacím strojom nežiaduce nečistoty odstráni pomocou podtlaku.

Ako často by mali byť moje koberce čistené?

Pre uchovanie čistoty a hygieny, odporúčame tepovať koberce každých 6-12 mesiacov v závislosti na spôsobe použitia. Veľa výrobcov kobercov požaduje profesionálne čistenie na zachovanie záruky.

Kedy môžem stúpiť na koberec po tepovaní?

Čas schnutia koberca je približne 6-8 hodín a závisí od dĺžky vlasu koberca. Ideálne je nechať koberec schnúť jeden deň pred uložením nábytku späť na pôvodné miesto.

Bude počas tepovania a po ňom cítiť zápach?

V závislosti od koberca môžete cítiť slabú vôňu, tá sa prejavuje najmä pri vlnených kobercoch. Vyprchanie tejto vône trvá približne jednu hodinu a závisí tiež od cirkulácie vzduchu, teploty a vlhkosti v miestnosti. Veľa spoločností používa mydlo ako prísadu alebo čistiaci prostriedok na tepovanie, pri ktorom môžete cítiť rôzne zvláštne vône až zápachy. My používame iba overený a originálny prostriedok spoločnosti Karcher, ktorý bol vytvorený špeciálne na tepovanie a zaručuje svieže a čisté prostredie.

Mal/a by som urobiť niečo pred príchodom čistiaceho technika?

Áno, pokiaľ ide o tepovanie, prosím odstráňte predmety z koberca, ktoré bránia tepovaniu ako stoličky, hračky, rastliny atď. V prípade, že koberec je nadmerne znečistený (blato, vačšie kusy nečistôt atď.), plochu povysavájte.

Potrebujem odsunúť nábytok?

Na zabezpečenie dokonalého výsledku, odporúčame odsunúť nábytok z priestoru, ktorý sa bude tepovať. Ťažký nábytok môže ostať na pôvodnom mieste a tepovanie prebehne v jeho okolí.

Existujú odporúčania čo po tepovaní kobercov?

Hneď po vyčistení je najlepšie nechať koberec schnúť minimálne 8 hodín, až následne by sa malo po koberci chodiť. Ak by sa po koberci chodilo, pokiaľ by nebol ešte suchý, mohli by jeho vlákna splasnúť. Zabezpečte dostatočné vetranie miestnosti. Nepresúvajte nábytok hneď na svoje miesto pokiaľ plocha nie je dostatočne suchá.

V čom je výhodnejšie profesionálne tepovanie ako vypožičanie si tepovacieho stroja?

Niektorí majitelia domov a bytov si zvyknú čistiť koberce a interiér sami prostredníctvom tepovacích strojov z požičovne. Finálny výsledok takéhoto tepovania je však odlišný od nami poskytovanej služby. Máme vyškolených zamestnancov, ktorí presne vedia aký tlak použiť na čistenie, ktoré čistiace prostriedky sú najvhodnejšie na daný typ textílie a ako zbaviť interiér nečistoty a škvŕn bez zbytočného premočenia a zanechania lepivého zvyšku čistiaceho prášku na kobercoch či čalúnenom nábytku. Pri našej práci využívame čistiaci proces, ktorým váš interiér zbavíme nečistôt aj zvyškov čistiacich prostriedkov prostredníctvom využívania vysoko účinných tepovacích strojov.

FAQ upratovanie

Ako dlho potrvá upratať byt, dom alebo kanceláriu?

Čas potrebný na upratovanie závisí od rozmerov celého čisteného priestoru, taktiež od množstva znečistenia, členitosti povrchu a typu povrchu. Taktiež záleží, či je daný priestor upratovaný a čistený pravidelne alebo sa jedná o upratovanie raz za čas.

Ako upratovanie ovplyvní moje súkromie?

Budeme sa snažiť si dohodnúť taký termín, ktorý vyhovuje vám a celý proces sa pokúsime čo možno najviac prispôsobiť vaším potrebám.

V prípade záujmu o tepovanie alebo upratovanie nás neváhajte kontaktovať.

Naši partneri: